Odszedł Piotr Mankiewicz – Założyciel Muzeum Chleba

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że w sobotę 19 sierpnia 2023 r. w wieku 82 lat odszedł nasz Szef – Piotr Mankiewicz.
Człowiek niezwykły. Założyciel Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie, w którym przez ponad 20 lat uczył najmłodsze pokolenia szacunku do chleba i pracy,
a starszych zabierał w sentymentalną podróż do lat młodości.
Pasjonat kultury i tradycji Górnego Śląska, współinicjator święcenia pokarmów wielkanocnych w strojach śląskich w Kościele św. Jacka w Bytomiu (Rozbarku).
Społecznik, który nie tylko sam działał, ale przede wszystkim inspirował innych do działania m.in. na rzecz łączenia pokoleń i lokalnej społeczności.
Jeszcze do roku 2022 pozostawał aktywny zawodowo, gdyż praca w Muzeum Chleba była Jego wielką pasją i przyjemnością. Za swoją pracę był wielokrotnie doceniany.

Jego motto życiowe brzmiało: „zróbmy coś dla innych, co po nas pozostanie”

Odszedł w poczuciu spełnienia…

Pozostałe artykuły

od 1 marca 2024 r. honorujemy KARTĘ DUŻEJ RODZINY

Od 1 marca 2024 r. honorujemy Kartę Dużej Rodziny oferując 10% zniżki na zwiedzanie i warsztaty dla osób indywidualnych.

Wracają grudniowe warsztaty piernikowe!

Już od 1 do 22 grudnia proponujemy dodatkowe warsztaty pieczenia świątecznych pierniczków dla grup zorganizowanych.

Nowy plac zabaw

Miło nam poinformować, że nasi goście mogą ponownie korzystać ze zmodernizowanego placu zabaw na terenie muzeum.