Program dla firm, stowarzyszeń, klubów i innych

Nie samym chlebem człowiek żyje...

Zorganizuj spotkanie integracyjne w ciekawym miejscu

Wasze Wrażenia

"Bogata kolekcja przedmiotów związanych z piekarnictwem i nie tylko. Warto zobaczyć!"

"Ciekawy pomysł na muzeum"

"Niesamowite miejsce. Łezka wzruszenia kręci się w oku, bo tyle rzeczy odeszło prawie w niepamięć choć zna się je z dzieciństwa. Powrót do przeszłości"

W programie m.in.:

• Projekcja filmu „Chleb” przedstawiającego krótką historię chleba, tradycje z nim związane oraz proces produkcji chleba kiedyś oraz dziś,
  • Warsztaty formowania i wypieku plecionek z ciasta chlebowego oraz późniejsza ich konsumpcja 😊,
  • Prelekcja na temat szacunku do chleba,
  • Lekcja w dawnej klasie szkolnej (wszyscy siedzą w dawnych, drewnianych ławkach szkolnych) – opowiadamy o historii nauczania oraz zwyczajach panujących przed laty w szkołach, pokazujemy dawne książki, elementarze, materiały piśmiennicze, stroje oraz przybory, każdy będzie miał okazję spróbować pisania rysikami na kamiennych tabliczkach.
  • Mnóstwo ciekawych przedmiotów codziennego użytku i nie tylko, których pomysłowość zadziwia i zaskakuje każdego zwiedzającego.
  • Eksponaty celowo nie zostały opatrzone opisami – przewodnicy wchodzą w interakcję ze zwiedzającymi angażując ich do wspólnej zabawy i zdobywania nowej wiedzy zadając pytania „co to?” i „do czego służyło?”.

Rezerwuj

Sprawdź wolne terminy na niezapomnianą wycieczkę!

Na samo zwiedzanie muzeum należy przeznaczyć 2 h

Oprowadzamy w mniejszych grupach liczących 20-25 osób. Większe grupy dzielimy na mniejsze i do każdej przydzielamy przewodnika

Umożliwiamy zorganizowanie spotkania/konferencji oraz zamówienie poczęstunku dla grupy

Co musisz ze sobą zabrać?

Wystarczy dobry humor :) W okresie jesienno-zimowym ubierzcie się ciepło - w muzeum bywa chłodno

Dysponujemy dużym bezpłatnym parkingiem na posesji muzeum (również dla autokarów)

Ciekawie zaaranżowany ogród z wygodnym miejscem do siedzenia zaprasza do spędzenia przyjemnie czasu np. przy grillu.

„Bacówka”, czyli duża sala w stylu góralskim (sala posiada miejsca siedzące dla 150 osób) – miejsce, w którym grupy mogą spędzić czas w oczekiwaniu na zwiedzanie, a także doskonałe miejsce do organizacji zebrań, konferencji, spotkań integracyjnych.

Sklepik z pamiątkami - gadżety związane z chlebem i nie tylko, m.in. książki oraz obowiązkowa łamigłówka "koniki"

Szatnia

Obiekt przystosowany jest do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne ruchowo

Informacje praktyczne

Sprawdź wszystko, co Cię interesuje

Co roku odwiedza nas około 20 000 gości

Zaplanuj wycieczkę
na cały dzień

Lorem ipsum dolor sit, amet consectetur adipisicing elit. Nisi doloribus iusto quaerat corrupti laborum, autem hic doloremque quod ad, cum cupiditate maiores accusamus. Nam facere odit distinctio maiores quidem vel.

Zabytkowa Kopalnia Srebra

Co roku odwiedza nas około 20 000 gości