Wasze Wrażenia
WAKACJE 2024
W programie m.in.:
- zobaczymy chlebowe piece,
- dowiemy się jak powstaje chleb od pojedynczego
ziarenka do bochenka, - poznamy historię chleba i tradycje z nim związane,
- sami zaznamy pracy piekarza – uformujemy i
wypieczemy własne pieczywo, - dowiemy się dlaczego należy szanować każdą kromkę
chleba i ciężką pracę ludzi, którzy do powstania chleba
się przyczyniają.
Ale to nie wszystko! Odwiedzimy także dawną cukiernię , izbę śląską ,a stęsknieni za szkołą będziemy mieli jedyną okazję od dłuższego czasu zasiąść w ławach szkolnych sprzed kilkudziesięciu lat w pełni wyposażonej klasie szkolnej, gdzie przewodnik niczym nauczyciel przepyta nas ze znajomości szkolnych zwyczajów oraz wyposażenia szkolnego każdego
ucznia.
Poza tym na wszystkich czeka nie lada wyzwanie – spróbujemy odgadnąć do czego służyły niecodzienne przedmioty codziennego użytku, których jest tutaj mnóstwo.
Ostatnim etapem wizyty i zarazem nagrodą za naszą pracowitość i cierpliwość będzie konsumpcja naszych cieplutkich i pachnących bułeczek.
OPCJONALNIE OFERUJEMY DODATKOWE WARSZTATY:
- UBIJANIE MASŁA (uwaga! ze względu na wysokie temperatury, warsztaty realizowane będą jedynie podczas ferii zimowych) – Aby posmarować własnoręcznie wykonaną bułeczkę, trzeba się przedtem napracować – przed rozpoczęciem zwiedzania dzieci ubijają śmietanę na masło w mini maselnicach.
– co trzeba przygotować? nic nie trzeba przygotowywać
– czas trwania: max. 10 min.
– koszt: 1 zł/os. - WYSYŁAMY POCZTÓWKĘ Z POZDROWIENIAMI Z MUZEUM CHLEBA DO BLISKICH – każde dziecko otrzymuje pocztówkę i znaczek pocztowy – zadaniem jest poprawne zaadresowanie tradycyjnej pocztówki, napisanie (narysowanie) pozdrowień, przyklejenie znaczka i wrzucenie do skrzynki na listy.
– co trzeba przygotować? Każde dziecko powinno przyjechać z zapisanym na kartce adresem bliskich do przepisania na pocztówkę.
– czas trwania: ok. 30 min.
– koszt: 9 zł/os.
CHĘĆ UDZIAŁU W DODATKOWYCH WARSZTATACH NALEŻY ZGŁOSIĆ
DO 3 DNI PRZED PLANOWANĄ WIZYTĄ. MOŻNA WYBRAĆ POJEDYNCZE WARSZTATY LUB KOMPLET.
Informacje dodatkowe
Oprowadzamy w mniejszych grupach liczących 20-25 osób. Większe grupy dzielimy na mniejsze i do każdej przydzielamy przewodnika
Co musisz ze sobą zabrać?
Wystarczy dobry humor :)
Dysponujemy dużym bezpłatnym parkingiem na posesji muzeum (również dla autokarów)
Plac zabaw dla dzieci dostępny jest przed lub po zwiedzaniu muzeum (przepraszamy, obecnie plac zabaw jest w remoncie do ok. połowy czerwca 2023 r.)
W ciekawie zaaranżowanym ogrodzie z wygodnym miejscem do siedzenia można spędzić czas z dziećmi (np. zjeść drugie śniadanie)
„Bacówka”, czyli duża sala w stylu góralskim – miejsce, w którym grupy mogą spędzić czas w oczekiwaniu na zwiedzanie lub spożyć przywieziony posiłek (sala posiada miejsca siedzące dla 150 osób).
Sklepik z pamiątkami - gadżety związane z chlebem i nie tylko już od 1 zł. Z przekąsek dostępne są Śląskie Oblaty, Cukierki Szkloki i Kopalnioki oraz woda mineralna.
Szatnia
Obiekt przystosowany jest do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne ruchowo
Zobacz co Cię czeka
Szukaj nas na: