Program dla grup półkolonijnych

Od ziarenka do bochenka

Poznajmy nasz piękny kraj, naszą kulturę i tradycję! Nasz chleb powszedni…

Wasze Wrażenia

"Świetne miejsce zarówno edukacyjne jak i rozrywkowe. Doskonały pomysł na wycieczkę dla dzieciaków rodzinnie oraz grupowo"

"Świetne miejsce na szkolną czy rodzinną wycieczkę z najmłodszymi. Opowieści o historii wytwarzania chleba w połączeniu z licznymi eksponatami oraz możliwością własnoręcznego upieczenia swojego kawałka chleba sprawia że można w tym miejscu spędzić miło czas. Muzeum znajduje się na trasie Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego."

"Niesłychanie świetny pomysł i inicjatywa stworzenia tak interesującego i pożytecznego obiektu, jakim jest Muzeum Chleba ! - świetnie zorganizowane, stworzone z wielką pasją przez właściciela, niosące duże walory wychowawcze dla młodzieży, połączone z małąpraktyką wypieków piekarniczych...duży zbiór eksponatów poszerzony o różnego rodzaju ciekawostki z minionej epoki...bardzo ciekawa pogadanka prowadzona przez właściciela pod hasłem poszanowania chleba naszego powszedniego ! bardzo wartościowe doświadczenie...polecam"

"Przyjemne miejsce, gdzie miło upływa czas podczas "lekcji historii" na temat Górnego Śląska"

WAKACJE 2024

W programie m.in.:

  • zobaczymy chlebowe piece,
  • dowiemy się jak powstaje chleb od pojedynczego
    ziarenka do bochenka,
  • poznamy historię chleba i tradycje z nim związane,
  • sami zaznamy pracy piekarza – uformujemy i
    wypieczemy własne pieczywo,
  • dowiemy się dlaczego należy szanować każdą kromkę
    chleba i ciężką pracę ludzi, którzy do powstania chleba
    się przyczyniają.

Ale to nie wszystko! Odwiedzimy także dawną cukiernię , izbę śląską ,a stęsknieni za szkołą będziemy mieli jedyną okazję od dłuższego czasu zasiąść w ławach szkolnych sprzed kilkudziesięciu lat w pełni wyposażonej klasie szkolnej, gdzie przewodnik niczym nauczyciel przepyta nas ze znajomości szkolnych zwyczajów oraz wyposażenia szkolnego każdego
ucznia.
Poza tym na wszystkich czeka nie lada wyzwanie – spróbujemy odgadnąć do czego służyły niecodzienne przedmioty codziennego użytku, których jest tutaj mnóstwo.
Ostatnim etapem wizyty i zarazem nagrodą za naszą pracowitość i cierpliwość będzie konsumpcja naszych cieplutkich i pachnących bułeczek.

 

OPCJONALNIE OFERUJEMY DODATKOWE WARSZTATY:

  • UBIJANIE MASŁA (uwaga! ze względu na wysokie temperatury, warsztaty realizowane będą jedynie podczas ferii zimowych) – Aby posmarować własnoręcznie wykonaną bułeczkę, trzeba się przedtem napracować – przed rozpoczęciem zwiedzania dzieci ubijają śmietanę na masło w mini maselnicach.
    – co trzeba przygotować? nic nie trzeba przygotowywać
    – czas trwania: max. 10 min.
    – koszt: 1 zł/os.
  • WYSYŁAMY POCZTÓWKĘ  Z POZDROWIENIAMI Z MUZEUM CHLEBA DO BLISKICH – każde dziecko otrzymuje pocztówkę i znaczek pocztowy – zadaniem jest poprawne zaadresowanie tradycyjnej pocztówki, napisanie (narysowanie) pozdrowień,  przyklejenie znaczka i wrzucenie do skrzynki na listy.
    – co trzeba przygotować? Każde dziecko powinno przyjechać z zapisanym na kartce adresem bliskich do przepisania na pocztówkę.
    – czas trwania: ok. 30 min.
    – koszt: 9 zł/os.

CHĘĆ UDZIAŁU W DODATKOWYCH WARSZTATACH NALEŻY ZGŁOSIĆ
DO 3 DNI PRZED PLANOWANĄ WIZYTĄ. MOŻNA WYBRAĆ POJEDYNCZE WARSZTATY LUB KOMPLET.

 

 

Rezerwuj

Sprawdź wolne terminy na niezapomnianą wycieczkę!

Informacje dodatkowe

Na każde 10 dzieci przypada wejście 1 opiekuna GRATIS

Na wizytę w muzeum należy przeznaczyć 2 h

Oprowadzamy w mniejszych grupach liczących 20-25 osób. Większe grupy dzielimy na mniejsze i do każdej przydzielamy przewodnika

Co musisz ze sobą zabrać?

Wystarczy dobry humor :)

Dysponujemy dużym bezpłatnym parkingiem na posesji muzeum (również dla autokarów)

Plac zabaw dla dzieci dostępny jest przed lub po zwiedzaniu muzeum (przepraszamy, obecnie plac zabaw jest w remoncie do ok. połowy czerwca 2023 r.)

W ciekawie zaaranżowanym ogrodzie z wygodnym miejscem do siedzenia można spędzić czas z dziećmi (np. zjeść drugie śniadanie)

„Bacówka”, czyli duża sala w stylu góralskim – miejsce, w którym grupy mogą spędzić czas w oczekiwaniu na zwiedzanie lub spożyć przywieziony posiłek (sala posiada miejsca siedzące dla 150 osób).

Sklepik z pamiątkami - gadżety związane z chlebem i nie tylko już od 1 zł. Z przekąsek dostępne są Śląskie Oblaty, Cukierki Szkloki i Kopalnioki oraz woda mineralna.

Szatnia

Obiekt przystosowany jest do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne ruchowo

Informacje praktyczne

Sprawdź wszystko, co Cię interesuje

Co roku odwiedza nas około 20 000 gości

Zaplanuj wycieczkę
na cały dzień

Lorem ipsum dolor sit, amet consectetur adipisicing elit. Nisi doloribus iusto quaerat corrupti laborum, autem hic doloremque quod ad, cum cupiditate maiores accusamus. Nam facere odit distinctio maiores quidem vel.

Zabytkowa Kopalnia Srebra

Co roku odwiedza nas około 20 000 gości

Zaplanuj wycieczkę
na cały dzień

Lorem ipsum dolor sit, amet consectetur adipisicing elit. Nisi doloribus iusto quaerat corrupti laborum, autem hic doloremque quod ad, cum cupiditate maiores accusamus. Nam facere odit distinctio maiores quidem vel.

Zabytkowa Kopalnia Srebra

Zobacz co Cię czeka

Muzeum jest członkiem:

Szukaj nas na:

Nasi partnerzy