Turyści indywidualni
Indywidualne zwiedzanie muzeum odbywa się wraz z warsztatami formowania plecionek lub bez – jest to uzależnione od liczby zwiedzających w danym terminie. Minimalna liczba osób wymagana do organizacji warsztatów formowania plecionek: 15
Możliwe jest również dopisanie się do grup, które zarezerwowały zwiedzanie -> patrz kalendarz rezerwacji (niedostępne godziny).
Celem zarezerwowania terminu zwiedzania prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 32/ 387 17 60 lub mailowy biuro@muzeum-chleba.pl
LIPIEC 2022 – muzeum czynne OD WTORKU DO PIĄTKU
wejścia o godzinie 11:00 i 13:00 (z wyjątkami) – więcej informacji w GODZINACH OTWARCIA
zwiedzanie odbywa się bez warsztatów chyba, że zbierze się na daną godzinę minimum 15 uczestników.
Turystów indywidualnych (nadal w miarę możliwości) dopisujemy do grup zorganizowanych (zwiedzanie z warsztatami) – prosimy o kontakt celem rezerwacji miejsc.

Wasze Wrażenia
W programie m.in.:
- Projekcja filmu „Chleb” przedstawiającego krótką historię chleba, tradycje z nim związane oraz proces produkcji chleba kiedyś oraz dziś,
- Warsztaty formowania i wypieku plecionek z ciasta chlebowego oraz późniejsza ich konsumpcja 😊,
- Prelekcja na temat szacunku do chleba,
- Lekcja w dawnej klasie szkolnej (wszyscy siedzą w dawnych, drewnianych ławkach szkolnych) – opowiadamy o historii nauczania oraz zwyczajach panujących przed laty w szkołach, pokazujemy dawne książki, elementarze, materiały piśmiennicze, stroje oraz przybory, każdy będzie miał okazję spróbować pisania rysikami na kamiennych tabliczkach.
- Mnóstwo ciekawych przedmiotów codziennego użytku i nie tylko, których pomysłowość zadziwia i zaskakuje każdego zwiedzającego.
- Eksponaty celowo nie zostały opatrzone opisami – przewodnicy wchodzą w interakcję ze zwiedzającymi angażując ich do wspólnej zabawy i zdobywania nowej wiedzy zadając pytania „co to?” i „do czego służyło?”.
Informacje dodatkowe
Dysponujemy dużym bezpłatnym parkingiem na posesji muzeum
Plac zabaw dla dzieci dostępny jest przed lub po zwiedzaniu muzeum
Ciekawie zaaranżowany ogród z wygodnym miejscem do siedzenia zaprasza do spędzenia przyjemnie czasu
„Bacówka”, czyli duża sala w stylu góralskim – miejsce, w którym goście mogą spędzić czas w oczekiwaniu na zwiedzanie lub spożyć przywieziony posiłek.
Sklepik z pamiątkami - gadżety związane z chlebem i nie tylko... książki, słomionki i obowiązkowa łamigłówka "koniki". Z przekąsek dostępne są Śląskie Oblaty, Cukierki Szkloki i Kopalnioki oraz woda mineralna.
Szatnia
Obiekt przystosowany jest do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne ruchowo