Program dla szkół

Od ziarenka do bochenka

doskonałe uzupełnienie tematu realizowanego w szkołach, a także lekcja szacunku do chleba i tradycji

Wasze Wrażenia

"Świetne miejsce zarówno edukacyjne jak i rozrywkowe. Doskonały pomysł na wycieczkę dla dzieciaków rodzinnie oraz grupowo"

"Świetne miejsce na szkolną czy rodzinną wycieczkę z najmłodszymi. Opowieści o historii wytwarzania chleba w połączeniu z licznymi eksponatami oraz możliwością własnoręcznego upieczenia swojego kawałka chleba sprawia że można w tym miejscu spędzić miło czas. Muzeum znajduje się na trasie Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego."

"Niesłychanie świetny pomysł i inicjatywa stworzenia tak interesującego i pożytecznego obiektu, jakim jest Muzeum Chleba ! - świetnie zorganizowane, stworzone z wielką pasją przez właściciela, niosące duże walory wychowawcze dla młodzieży, połączone z małąpraktyką wypieków piekarniczych...duży zbiór eksponatów poszerzony o różnego rodzaju ciekawostki z minionej epoki...bardzo ciekawa pogadanka prowadzona przez właściciela pod hasłem poszanowania chleba naszego powszedniego ! bardzo wartościowe doświadczenie...polecam"

"Przyjemne miejsce, gdzie miło upływa czas podczas "lekcji historii" na temat Górnego Śląska"

W programie m.in.:

  • Projekcja filmu „Chleb” przedstawiającego krótką historię chleba, tradycje z nim związane oraz proces produkcji chleba kiedyś oraz dziś,
  • Warsztaty formowania i wypieku plecionek z ciasta chlebowego oraz późniejsza ich konsumpcja 😊,
  • UWAGA! od 1 do 23 grudnia oferujemy dodatkowe warsztaty wycinania i pieczenia świątecznych pierniczków dla zainteresowanych grup (więcej szczegółów TUTAJ)
  • Prelekcja na temat szacunku do chleba,
  • Lekcja w dawnej klasie szkolnej (wszyscy siedzą w dawnych, drewnianych ławkach szkolnych) – opowiadamy o historii nauczania oraz zwyczajach panujących przed laty w szkołach, pokazujemy dawne książki, elementarze, materiały piśmiennicze, stroje oraz przybory, każdy będzie miał okazję spróbować pisania rysikami na kamiennych tabliczkach.
  • Mnóstwo ciekawych przedmiotów codziennego użytku i nie tylko, których pomysłowość zadziwia i zaskakuje każdego zwiedzającego.
  • Eksponaty celowo nie zostały opatrzone opisami – przewodnicy wchodzą w interakcję ze zwiedzającymi angażując ich do wspólnej zabawy i zdobywania nowej wiedzy zadając pytania „co to?” i „do czego służyło?”.

Rezerwuj

Sprawdź wolne terminy na niezapomnianą wycieczkę!

Informacje dodatkowe

Na każde 10 uczniów przypada wejście 1 opiekuna GRATIS

Na wizytę w muzeum należy przeznaczyć 2 h

Oprowadzamy w mniejszych grupach liczących 20-25 osób. Większe grupy dzielimy na mniejsze i do każdej przydzielamy przewodnika

Co musisz ze sobą zabrać?

Wystarczy dobry humor :) W okresie jesienno-zimowym prosimy, aby uczniowie mieli na sobie ciepłe bluzy - w muzeum bywa chłodno

Dysponujemy dużym bezpłatnym parkingiem na posesji muzeum (również dla autokarów)

Plac zabaw dla dzieci dostępny jest przed lub po zwiedzaniu muzeum

W ciekawie zaaranżowanym ogrodzie z wygodnym miejscem do siedzenia można spędzić czas z dziećmi (np. zjeść drugie śniadanie)

„Bacówka”, czyli duża sala w stylu góralskim – miejsce, w którym grupy mogą spędzić czas w oczekiwaniu na zwiedzanie lub spożyć przywieziony posiłek (sala posiada miejsca siedzące dla 150 osób).

Sklepik z pamiątkami - gadżety związane z chlebem i nie tylko już od 1 zł. Z przekąsek dostępne są Śląskie Oblaty, Cukierki Szkloki i Kopalnioki oraz woda mineralna.

Szatnia

Obiekt przystosowany jest do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne ruchowo

Informacje praktyczne

Sprawdź wszystko, co Cię interesuje

Co roku odwiedza nas około 20 000 gości

Zaplanuj wycieczkę
na cały dzień

Lorem ipsum dolor sit, amet consectetur adipisicing elit. Nisi doloribus iusto quaerat corrupti laborum, autem hic doloremque quod ad, cum cupiditate maiores accusamus. Nam facere odit distinctio maiores quidem vel.

Zabytkowa Kopalnia Srebra

Co roku odwiedza nas około 20 000 gości

Zaplanuj wycieczkę
na cały dzień

Lorem ipsum dolor sit, amet consectetur adipisicing elit. Nisi doloribus iusto quaerat corrupti laborum, autem hic doloremque quod ad, cum cupiditate maiores accusamus. Nam facere odit distinctio maiores quidem vel.

Zabytkowa Kopalnia Srebra

Zobacz co Cię czeka

Muzeum jest członkiem:

Szukaj nas na:

Nasi partnerzy