POZNAJ POLSKĘ - ruszyła edycja wiosenna 2023

6 Marca 2023 r. rozpoczął się nabór do kolejnej, wiosennej edycji programu POZNAJ POLSKĘ, w którym szkoły mogą uzyskać dofinansowanie wycieczek mających na celu poznania historii i tradycji naszego kraju.

Wnioski można składać od 6 marca br. od godz. 10.00, do wyczerpania środków finansowych.

W pierwszej kolejności, przez czternaście dni od rozpoczęcia naboru, wnioski będą mogły składać organy prowadzące szkoły, które nie otrzymały wsparcia finansowego w poprzednich edycjach w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”.

Nabór dla pozostałych szkół zostanie uruchomiony 20 marca 2023 r. o godzinie 10.00.

Ponownie zachęcamy Państwa do organizacji wycieczki do Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek, gdzie uczniowie poznają tradycje i obyczaje związane z polskim chlebem, szacunkiem do niego i  ciężkiej pracy ludzkich rąk oraz kulturę regionu górnośląskiego.

Zwiedzanie naszego obiektu można połączyć np. z wizytą w:
– Podziemiami zabytkowej kopalni rud srebronośnych w Tarnowskich Górach
– Sztolnią Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach
– Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku w Radzionkowie

Więcej informacji na temat programu “Poznaj Polskę” edycja wiosenna 2023 na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki

Pozostałe artykuły

od 1 marca 2024 r. honorujemy KARTĘ DUŻEJ RODZINY

Od 1 marca 2024 r. honorujemy Kartę Dużej Rodziny oferując 10% zniżki na zwiedzanie i warsztaty dla osób indywidualnych.

Wracają grudniowe warsztaty piernikowe!

Już od 1 do 22 grudnia proponujemy dodatkowe warsztaty pieczenia świątecznych pierniczków dla grup zorganizowanych.