Zbiory Muzeum

Jak już wspomnieliśmy wcześniej nie wszystkie eksponaty mogą być udostępnione zwiedzającym czy to ze względu na swe małe wymiary, czy też by nie były narażone na działanie światła. Dlatego tą drogą pragniemy Państw u chociaż część z nich udostępnić.

Są to przede wszystkim stare ryciny, pocztówki, fotografie, wycinki z gazet, czasopism, książek, bardzo drobne przyrządy, narzędzia, urządzenia czy foremki, które w gablotach mogą ujść uwadze zwiedzającym.

Fotografie z eksponatami tu obok uszeregowane zostały wg cyklu zapewniającego otrzymania chleba, a więc - orka, sianie zboża, koszenie-zbiory, młócenie, mielenie-młyny /autorem fotografii młynów-wiatraków jest Roman Szymański/, wypiek czyli piekarnie, cykl pracy w piekarni, piekarnie wojskowe, wypiek chleba w piecach wiejskich, przyrządy, urządzenia, formy.

Na zakończenie tej strony zostawiliśmy "pieniądze chlebowe", które funkcjonowały w bardzo ciężkich czasach kryzysowych. W zależności od wartości wybitej na "pieniążku chlebowym" otrzymywano tyle chleba. Bo chleb zawsze był podstawą życia człowieka, a czasami jedyną zapłatą za pracę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zbiorów TUTAJ

« powrót na stronę główną

Wydarzenia »

INDUSTRIADA 2018 :-)

15-07-2016

Po raz kolejny udana impreza pod szyldem INDUSTRIADY

Dziekujemy za przybycie i zapraszamy Was ponownie :-)

9 czerwca 2018 roku.

 

...

zobacz wiecej »

Strój rozbarski

10-09-2015

 

Zdjęcie wykonano na błonie AGFA w 1919 roku. Autorem zdjęcia jest Amerykanin Julius Hollos, który prawdopodobnie pochodził z Bytomia. Zdjęcie przedstawia rodzinę Spyrów: ojciec rodziny-Piotr, widoczny na zdjęciu ukończył prawo administracyjne, był kamienicznikiem- Franciszkę oraz córki Otylia Spy...
zobacz wiecej »
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij »