Śląska Biesiada już za nami

W ubiegłą sobotę mieliśmy przyjemność bawić się wspólnie z ok. 200 osobami podczas Śląskiej Biesiady. Biesiada rozpoczęła się od wystąpieniem Pani Lucyny Ekkert - Starosty Tarnogórskiego o godzinie 16.00 i trwała ok. 3 godziny. Na biesiadzie gościliśmy członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Tarnowskich Gór, Piekarskie Klachule z Piekar Śl., panią Małgorzatę Sprot, mieszkańców Radzionkowa, Bytomia oraz gości z Sosnowca. Wystąpili dla nas przedstawiciele UTW w widowisku "Wyszkubki, czyli jak downi na Ślonzku sie żyło", a następnie pani Henryka Borkowska Szmatloch zachęcała wszystkich do śpiewania i tańczenia. Towarzyszyli jej w tym Henryka i Andrzej Żurek. Zadbaliśmy także o to, aby goście nie wyszli z biesiady głodni. Na gości czekał kołocz, chleb ze smalcem oraz krupniok. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

« powrót na stronę główną

Wydarzenia »

INDUSTRIADA 2018 :-)

15-07-2016

Po raz kolejny udana impreza pod szyldem INDUSTRIADY

Dziekujemy za przybycie i zapraszamy Was ponownie :-)

9 czerwca 2018 roku.

 

...

zobacz wiecej »

Strój rozbarski

10-09-2015

 

Zdjęcie wykonano na błonie AGFA w 1919 roku. Autorem zdjęcia jest Amerykanin Julius Hollos, który prawdopodobnie pochodził z Bytomia. Zdjęcie przedstawia rodzinę Spyrów: ojciec rodziny-Piotr, widoczny na zdjęciu ukończył prawo administracyjne, był kamienicznikiem- Franciszkę oraz córki Otylia Spy...
zobacz wiecej »
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij »